לעשות שינוי – להפוך את החלום למציאות!

לפעמים יש לנו תחושה שמשהו בחיים שלנו לא עובד, משהו חסר, או תקוע. אבל קשה לנו להצביע על מקור הבעיה.

אנחנו צריכים להבין שהדרך שאנחנו צועדים בה כיום לא מביאה אותנו למקום בו אנחנו רוצים להיות עכשיו ובטח עוד כמה שנים קדימה ולכן צריך לעשות שינוי.
אנחנו צריכים לשים "משקפים" אחרות ולראות דברים שלא ראינו עד היום, או שברחנו מלהתמודד איתם או בחרנו לא לעשות אותם, פשוט חיפשנו תירוצים לא לפעול ולא לקחת אחריות.

הדבר היחידי שמונע מאתנו לצאת מזה זה לקבל החלטה אמיתית להתחיל לעשות שינוי.

לפני מספר חודשים הגיע אליי זוג לייעוץ. בת הזוג סיימה לימודי משפטים אבל לא מצאה מקום להתמחות ולכן התחילה לעבוד כפקידת הזמנות במפעל למטבחים ולבעל יש עסק לביצוע תשתיות בתחום התקשורת. לאחר שהם מציגים את עצמם, אני שואל אותם, מה הביא אתכם אליי? הם ספרו לי ש"אנחנו עובדים סביב השעון ולא נשאר כסף. אנחנו מרגישים תקועים ולא יכולים להתפתח, וגם זמן לעצמינו לא נשאר".

הבעיה שלהם שהם לא ניהלו את התזרים שלהם בכלל לכן היו נתקעים כל חודש, ובגלל שהיו עסוקים ב"לכבות שריפות" של השוטף, לא נתנו את דעתם כיצד לפתח את העסק.

לאחר שבחנתי את ההתנהלות שלהם מכל הכיוונים שאלתי אותם אם הם מוכנים לעשות שינוי. "ברור שאנחנו רוצים לעשות שינוי" הם ענו. אמרתי להם:

לכוח לקבל החלטה בחיים שלנו יש עוצמה והשפעה רבה על חיינו.

כאשר אנחנו מחליטים לא לעשות שינוי, אנחנו נמצאים במצב שאנחנו לא נוקטים שום פעולה יזומה ואין כיוון ברור לאן העסק הולך. החיים שלנו נמצאים במצב שאין צמיחה והתפתחות. הכל מבולבל, לא ממוקד ובלי סיפוק. ובגלל שהתרגלנו לחיות כך אנחנו ממשיכים להרגיש תקועים.

ברגע שאנחנו רוצים לעשות שינוי בחיים שלנו, מתחייבים לתהליך ומקבלים אחריות על שינוי המציאות. החיים שלכם מקבלים שינוי חיובי המקרב את החלום שלכם להצליח לידי מציאות.
תהליך השינוי משחרר מאתנו את כל העבר והישן שבחיינו. צורת חשיבה, הרגלים לא טובים, אנשים שלא תרמו להצלחה שלנו. ובמקביל מאמצים דרך חשיבה חדשה ויצירתית, מפתחים את הכוח המניע אותנו לצמוח, להצליח ולמלא את חיינו סיפוק והכרה עצמית.

המעבר למסלול החדש יצור את השינוי האמיתי בחיינו.

אני ממליץ לכל אחד ואחת מכם לענות לעצמו על השאלון הבא שיעזור לו לדעת אם הוא מעוניין בשינוי. התשובות יראו לכם מה הגורם החוסם והמונע מכם להתחיל לעשות שינוי.

  1. נניח שאתה מעוניין לעשות שינוי בחייך אבל משהו מונע ממך להתחיל, פרט את הגורמים שמונעים ממך.
  2. מדוע לא עשית את השינוי הנדרש עד היום?
  3. האם יש לך פחד המונע ממך לבצע את השינוי? הגדר את הפחד ונסה להבין מהיכן הוא בא.
  4. מה אתה מעוניין לשנות בחייך?
  5. תאר כיצד ייראו חייך כאשר תעבור את השינוי הנדרש?
  6. מה הצעד הראשון שאתה מוכן לעשות עכשיו כדי להתחיל ליצור את השינוי הזה?

בשלב הזה אתם פשוט עונים על כל השאלות בעצמכם. אבל החלק הכי חשוב הוא להבין האם אני רוצה לעשות שינוי. כן או לא. ועם זה ללכת בכל הכוח.

השאר תגובה