המדריך לעסקים שרוצים למכור באינטרנט, ובגדול!

במהלך השנים האחרונות המסחר האלקטרוני תופס תאוצה בכמות העסקאות המתבצעות בכל שניה ברחבי העולם, 24 שעות ביממה.

זירת המסחר באינטרנט היא מקום מצוין לנוכחות של העסקים שרוצים להרחיב את עסקיהם לא רק בשוק המקומי אלה גם בשוק הבינלאומי.

אתה יכול להגיע ללקוחות שבעבר לא היית יכול להגיע אליהם, להציג להם חומרים שיווקים כמאמרים, סרטוני וידאו, ראיונות – ולמכור להם את המוצר או השירות שלך מהקצה השני של העולם, מבלי לזוז מהכיסא שלך.

פגשתי חבר שיש לו 20 שנה חנות למוצרי יודאיקה, הוא אמר לי שיש לו חלום, הוא רוצה אתר אינטרנט שימכור את המוצרים שלו בארץ ובחו"ל. אמרתי לו שהחלום שלו מציאותי מאד ואפשר להגשים אותו יחסית מהר.

אז איך מתחילים?

לפני שעושים עסקים באינטרנט צריך לדאוג לחמישה תנאי יסוד:

 • חנות אינטרנטית – בנית אתר אינטרנט שיהיה חלון הראווה שלך שיציג את השירותים או המוצרים שלך למכירה ויספק מידע מקיף עבור כל אחד מהם. באתר האינטרנט הקונה יוכל לבחור את המוצרים ולבצע תהליך מכירה.
 • עיבוד נתוני תשלום – פלטפורמה שתדע לקלוט פרטי כרטיס אשראי, PAYPAL או כל אמצעי תשלום אחר ולבצע תשלום מאובטח.
 • אספקת המוצר או השירות – היכולת לספק את הסחורה חשובה לא פחות מהיכולת למכור אותה. אתה חייב שיהיה לך פתרונות שילוח של המוצר שלך בהתחשב בכך שהקונים יכולים להיות מכל העולם.
 • שירות לקוחות – אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהלקוח תמיד צודק, לכן הלקוח צריך להרגיש שהוא מקבל שירות מהיר וענייני ככל שניתן. אחרת הוא לא יחזור לקנות אצלנו.
 • קידום מכירות – אתר אינטרנט הכי מושקע ויפה, לא יהיה שווה כלום אם אף אחד לא יודע שהוא קיים! לכן חשוב ביותר לקדם את האתר בכל האמצעים הקיימים על מנת שהנוכחות שלו ברשת תהיה גבוהה.

מי יכול לעזור לי?

על מנת לתכנן ולבנות אתר אינטרנט מוכר יש לעשות אפיון לאתר שאתה רוצה להקים, יש לבחור חברה לבניית אתרים אשר יש לה את הניסיון בבניית אתרי אינטרנט למסחר. חשוב לראות דוגמאות של אתרים אשר נבנו על ידי החברה אשר מציעה לכם את שירותיה.

לעשות את זה נכון!

כמו בכל חנות, המטרה הראשונית שלנו היא למשוך את הצרכן, ליצור אצלו תחושה שאנחנו נותנים לו מענה לצורך. לכן אתר האינטרנט שלנו צריך להיות קל להפעלה, ברור ונגיש. ההסברים מתומצתים ומקיפים את המידע על המוצר או השירות שלך. חייבים לשים דגש על בניית מסלול הגיוני בין המוצרים השונים שלנו ובין חלקי האתר, דבר שמשפר את חווית הרכישה ומסייע לקידום המוצרים.

היתרונות באתר אינטרנט מוכר

 1. מפשט את תהליך השיווק והמכירה.
 2. מאיץ פעילות עסקית.
 3. משפר את תזרים המזומנים.
 4. מאפשר חשיפה והשגת קהלי מטרה חדשים.
 5. יוצר הזדמנויות מכירה ושיווק חדשים.

אתר אינטרנט מוכר מאפשר לנו לפתוח חנות וירטואלית, בנוסף לחנות הפיזית שיש לנו בקניון או בכל מתחם אחר. הוא משפר את היעילות העסקית ומפלס לנו דרכים לחדירה לשווקים אשר נגישים אך ורק ברשת האינטרנט.

רק שלא יעזבו את החנות

הרבה אנשים מסתובבים בקניונים ונכנסים רק "לראות" את הסחורה, אבל יש להם נכונות בסופו של דבר לקנות משהו.

כדי לגרום להם לשוטט באתר האינטרנט שלנו כמה שיותר זמן עד שישתכנעו לקנות עליו להיות מעניין, מושך ורלוונטי עבורם. האתר צריך לעלות מהר, פשוט לשימוש וקל להתמצאות. אתר אינטרנט כבד, איטי ומסורבל מבריח את הקונים.

דרך נוספת לזכות בליבם ובכיסם של הגולשים היא להציע מגוון רחב של אמצעי תשלום, ולספק סל קניות נוח לשימוש. הרי גם ברשתות המזון הבינו מזמן שעגלת קניות מקרטעת על גלגל פגום לא תתמלא עד הסוף.

מערכות כמו גוגל אנליטיקס (Google Analiytics), מאפשרות לשלב באתר האינטרנט שלנו מנגנוני ניתוח ויצירת דו"חות, שיעזרו לנו בהבנת התנהלות הרוכשים, איתור כשלים ושיכפול הצלחות. המידע שאנו מקבלים מהדו"חות מאפשרים לנו לשפר את הפלטפורמה של החנות הווירטואלית ותהליכי הרכישה בו.

לסיכום

 • אתר אינטרנט מוכר זה כלי יעיל להפחתת עלויות הפצה.
 • המסחר האלקטרוני חושף את העסק שלך לכל העולם.
 • המוצרים או השירות צריך להיות מותאם לרכישה באינטרנט, כלומר שאינם דורשים מישוש או מגע. כמו מוצרי מידע, ספרים, מוצרי אלקטרוניקה, ציוד ספורט ועוד.
 • בחירת ספק מתאים לבניית אתר אינטרנט המשלב בתוכו פלטפורמת מכירות ואופציות תשלום.

השאר תגובה