פעם ראשונה שלך באתר?

היי, שמי ד"ר אייל מתן.

מעל 10 שנים שאני מייעץ ומלווה יזמים צעירים, חברות וארגונים איך לפתוח עסקים מצליחים, מבלי לעבור את מסלול המכשולים והנפילות שכל כך מרתיע אנשים מלפעול ולממש את החלום שלהם.

אני רוצה שאתה תתחיל כבר היום לחשוב איך אתה מקדם את החלום שלך למציאות.

ד"ר אייל מתן

קבל את המדריך הקצר בחינם, שיראה לך כיצד להתחיל לבנות את העסק שלך:

בעמוד הזה אני רוצה לענות לך על כל השאלות – מה זה בעצם עסק, למה כדאי ואפילו חובה עלינו להקים עסקים, ואיך העולם העסקי מתקשר באופן ישיר לחיים של כל אחד מאיתנו.

ההחלטות העסקיות והכלכליות שאתה תעשה במהלך חייך ישפיעו במידה רבה על השאיפות והחלומות שלך, על היחסים בין בני המשפחה ועל איכות החיים שלך ושל כולנו.

מה שאני עומד לגלות לך רלוונטי לכל מי שרוצה לפתוח עסק, וגם מי שכבר יש לו עסק עלול לראות את כל הסיפור הזה באופן שונה לגמרי.

אז בואו נעשה סדר. קודם כל:

מה זה עסק?

עסק הוא ארגון שנועד להרוויח כסף, ממכירת שירותים ומוצרים לאנשים וחברות. עבודה דרך עסק משלך נותנת לך את היכולת להביא לידי ביטוי את מלוא הפוטנציאל שלך, במקום למכור את הזמן שלך למישהו אחר (שזו בדיוק ההגדרה של עובד שכיר).

מה המשמעות של עסק עבורי? איך זה קשור אלי?

שים לב, התפקיד של עסק הוא להשיג את המטרות של הבעלים שלו. זה יכול להיות כסף, שחרור מהלחץ של הבוס, יציאה לעצמאות כלכלית או כל מטרה אחרת שתרצה, המטרה של העסק שלך זה להשיג את מה שאתה רוצה. מה שאתה רוצה להרוויח, זו אמורה להיות המטרה שלך בחיים.
לעומת זאת, עובד שכיר הוא מי שמוכר את הזמן שלו תמורת כסף, באופן קבוע.

ופה יש הבדל ענק.

בעל עסק שולט על מצבו הכלכלי והוא בוחר במה הוא יעסוק בעתיד, אבל שכיר מבקש שיעסיקו אותו, ובהתאם למצב בשוק המעסיקים יעריכו כמה הוא שווה להם וזה מה שהם יתנו לו.

אז הבנו את המושגים, מה זה אומר מבחינתינו?

למה אנחנו בכלל צריכים עסק?

עסק מאפשר לנו להציע את השירותים שלנו לאנשים אחרים ולעסקים מחוץ למעגל הפנימי שלנו. אנחנו מציעים להם את השירותים שלנו, ובתמורה הם משלמים לנו כסף.

הם משלמים לנו לפי השירות שלנו, ואם עושים את זה נכון, זה יוצא הרבה מאוד כסף. וככל שאתם מתבססים יותר בשוק שלכם, ככה הכל נהיה יותר פשוט – אתם צוברים מוניטין, שהוא בעצמו שווה כסף. ככה רבים הקימו עסקים שנמכרו במיליונים, רק בשביל המוניטין שהם צברו במהלך הזמן.

אז אותה עבודה בדיוק יכולה ליצור לכם הכנסה הרבה יותר גדולה בטווח הרחוק.

אחד הדברים היפים בעסקים, שהכסף נכנס עבור שירות שניתן, אבל אף אחד לא חייב אתכם דווקא לתת את השירות. אתם מבינים לאן אני חותר – השלב הבא הוא לנתק את הקשר בין זמן לכסף.

אז למה אנחנו צריכים עסק? כי זו הדרך לעשות את מה שאנחנו רוצים ואוהבים, יש בזה יותר כסף ואם עובדים נכון העסק ידרוש פחות זמן מכם עבור הכנסה יותר גבוהה.

שווה, לא?

איך מקימים עסק מצליח?

אם נרצה לענות על שאלת המיליון דולר ממש בקצרה, כל עסק בסופו של דבר חייב להרוויח, ורווח מורכב מהמשוואה:

הכנסות – הוצאות = רווח

את ההכנסות אנחנו נשיג ממכירות ללקוחות. ובשביל ליצור את ההכנסות יש להוציא כסף ומשאבים על מוצרים, ניהול, שיווק ומיסים. על מנת לוודא שאנחנו נעשה את זה בצורה הטובה יותר, בונים תוכנית עסקית עם מחקר שוק יסודי.

מה שאמרתי לכם כאן זוהי הצורה שבה עסק עובד. אבל בשביל באמת להצליח בעסקים, צריך לדעת את היסודות בצורה יותר מפורטת – איך לבנות תוכנית עסקית, איך לעשות שיווק וממה צריך להיזהר.

ופה אני נכנס לתמונה.

במה אני יכול לעזור?

קודם כל, ממש חשוב לי שתקראו את המאמרים שכתבתי עבורכם. המאמרים האלו מקיפים את התחומים העיקריים אותם צריך לדעת בעסקים. תעברו על המאמרים טוב, ואם יש לכם שאלות אל תהססו לשלוח לי בטופס יצירת קשר באתר.

פוסטים מומלצים

כמו כן, ממש חשוב לי שתתעדכנו בטיפים ובמאמרים שאני שולח באימייל וברשתות החברתיות:

רוצים להתחיל כבר עכשיו? הורידו את המדריך לבניית העסק שלכם

רשתות חברתיות