המדריך המלא לפתיחת עסק בישראל - פרק 25:

התפעול השותף

מעדיף לקרוא את המדריך מודפס?

הורד את המדריך השלם לפתיחת עסק בקובץ PDF:

איך פותחים עסק: המדריך המלא לפתיחת עסק בישראל

שלב ג' - התפעול השותף

לאחר שהקמת עסק אתה צולל ישר להפעיל אותו.

אתה עונה למיילים, מדריך ומטפל בעובדים, מבצע רכש, דואג לפרסום ועוד הרבה מטלות שיש לך בשוטף.

התהליך הזה מראה שאתה מנוהל על ידי העסק ולא מנהל את העסק. כדי להיות בשליטה מלאה אתה חייב לקבוע את החזון והיעדים. כיצד יום העבודה שלך יראה, סדרי העדיפויות וכיצד לטפל בכל נושא.

אתה כבעל עסק אחראי על מידת אחריותך, שאיפותיך, ההתמדה וההתמסרות שלך לעסק, הסטנדרטים שאתה מציב בעבודה הם שיקבעו אם העסק שלך יצליח או ייכשל.

חלק זה של המדריך, נועד ללמד אותך את הטיפול השוטף של העסק שלך, בתפעול, שיווק, מכירות כספים ועוד…

הבעיות העיקריות בניהול השוטף של העסק

לא יודע מה אני רוצה ומה הכיוון שהעסק הולך

שגרת התפעול של העסק גוררת את בעל העסק ל"כבות שריפות", ללא יכולת לנהל את העסק. רוב ההחלטות מתקבלות מהיום למחר ללא מטרות ברורות וללא ראייה ותכנון קדימה. אתה חייב להציב בפניך יעדים. כיצד אתה רוצה לראות את העסק שלך בעוד שנה מהיום ובעוד 5 שנים מהיום. אם תתכנן טוב את הדרך למטרה בטוח שתגיע להצלחה.

חששות ופחדים

ישנם בעלי עסקים החוששים לנהל. הדבר מתבטא מחשש להתעמת עם עובדים, להעלות מחיר ללקוחות, לבצע שינויים משמעותיים כמו הכנסת מערכת ממוחשבת לעסק, פיתוח מוצר או כניסה לשוק חדש.

החשש והפחד הזה הוא ההפך הגמור ממה שבעל עסק מצליח צריך לעשות. אם קשה לך להתמודד עם התהליכים אז או שתלמד לשפר את היכולות שלך או שתיקח מישהו שיעשה את העבודה במקומך.

חוסר ידע וניסיון ניהולי

הרבה מבעלי העסקים לא מכירים את העקרונות והתהליכים של עולם הניהול. וללא התמדה ונחישות לא יגיעו להצלחה עסקית.

הרגלים שחייבים להתפטר מהם

הרגלים קודמים של ניהול זמן לא נכון, לדחות כל מטלה, חוסר הקשבה, עצלנות, חוסר סדר ועוד הרגלים רבים נוספים שחובה להתפטר מהם ולהתחיל להתארגן על עצמכם מחדש.